Dywan tuftowany po naprawie

Dywany tuftingowe -kompleksowa renowacja

Dywany tuftingowe  na dobre zagościły w naszych domach. Ze względu na technikę wykonania można je zaliczyć do dywanów ręcznie igłowanych.  Katalogowane są pomiędzy dywanami maszynowym, wykonywanymi na zautomatyzowanych krosnach, a dywanami ręcznie wiązanymi. Najczęściej igłowane są przy użyciu elektrycznych pistoletów do nastrzeliwania wełny na materiał, prowadzonych ręką człowieka. Na świecie, coraz częściej, pracę tę wykonują wysoce wyspecjalizowane roboty. W celu zabezpieczenia runa przed wysnuciem cały spód dywanu klei się specjalnymi preparatami. Niestety nie są one wodoodporne. Brak wiedzy o tym fakcie jest przyczyną wielu problemów posiadaczy dywanów taftingowych.

Dywany tuftingowe, które trafiają do naszej pracowni są najczęściej w bardzo kiepskim stanie.

Na skutek niewłaściwego prania robią się wiotkie, sypie się z nich pył, mają poodrywane taśmy wzmacniające brzegi i często zniszczony materiał na spodzie. Klienci mają dylemat, bo wyrzucić je jest szkoda – są drogie, ale z drugiej strony ozdobne też przestały być. Na takie rozterki mamy proste rozwiązanie – kompleksową renowację spodu.

Dywan tuftingowy przed naprawą
Dywan tuftingowy przed naprawą
 Oddzielony stary spód i sterta pyłu
Oddzielony stary spód i sterta pyłu
Dywan przed zamocowaniem nowego spodu
Dywan przed zamocowaniem nowego spodu
Podklejony spód dywanu
Podklejony spód dywanu

W przypadku naprawy spodu dywanu ręcznie igłowanego nie stosujemy półśrodków. Wymieniamy cały materiał, wraz z taśmami wzmacniającymi brzegi. Wcześniej usuwamy resztki preparatu klejącego i nanosimy całościowo nowy trzymacz. Preparat ten nie tylko na nowo skleja runo od spodu, ale dodatkowo sprawia, że dywan odzyskuje pierwotną sztywność. Wybraliśmy dwa spektakularne przykłady kompleksowej naprawy dywanów tuftingowych o dużych rozmiarach . Pierwszy miał 280 cm na 340 cm, drugi 260 cm na 330 cm. Na naszym „parkiecie” do napraw wyglądają na maleństwa :), ale to pozory. Samo rozprucie i oczyszczenie spodu zajmuje sporo czasu. Usunięcie resztek starego kleju wymaga pokładów cierpliwości i dokładności. Bez takiego przygotowania nowy preparat nie będzie się dobrze trzymał.

Wiotki po praniu dywan
Wiotki po praniu dywan
Zniszczony spód dywanu
Zniszczony spód dywanu
Usztywniony ,naprawiony spód
Usztywniony ,naprawiony spód
Elegancki nowy spód
Elegancki nowy spód

Na zdjęciach uwieczniliśmy poszczególne etapy pracy i efekty końcowe . Dywany wróciły do Właścicieli, z pięknymi, nowymi spodami, sztywne i gotowe znów piastować poczesne miejsce w ich salonach. Jeśli Wasz dywan taftingowy ma te same problemy, zapraszamy do naszej pracowni.

Komentowanie zablokowane.