Naprawa i renowacja kilimów i dywanów ręcznie tkanych

Naprawa i renowacja kilimów i dywanów ręcznie tkanych to główny cel naszej pracowni. Zarówno wiekowe jak i współczesne rękodzieła wymagają szczególnej troski. Wielokrotnie przyjmujemy do renowacji tkaniny, które towarzyszą Państwa Rodzinom od wielu lat. Z zapartym tchem wysłuchujemy historii o ich wędrówce z różnych zakątków Polski i świata. Często stary kobierzec lub kilim są jedynymi pamiątkami pozostałymi po przodkach.

Z tym większą estymą podchodzimy do ich renowacji. Dbamy o każdy szczegół naprawy, kolor i strukturę wełny, splot kilimu, wykończenie frędzli. Nasza praca wymaga dużej wiedzy, ale przede wszystkim ogromu cierpliwości i dokładności. Każdy dywan, kilim czy haft jest dla nas kolejnym wyzwaniem, bo choć do ich wykonania użyto znanych nam technik, każdy jest na swój sposób unikatowy. Staramy się uzupełniać ubytki w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne, ale proszę pamiętać, że jest to naprawa, a nie tworzenie nowego kilimu czy dywanu. Cerowanie starych kilimów przedwojennych jest o tyle trudne, że wełna w nich jest mocno wypłowiała i kruszy się.  Często pozornie niewielkie uszkodzenia okazują się być bardzo poważne.

Renowacja koloru wełny
Renowacja koloru wełny
Naprawiamy także  uszkodzone frędzle dywanów ręcznie tkanych, orientalnych i kilimów, które zniszczyły się na skutek użytkowania. Rekonstrukcja runa, osnowy czy frędzli wykonywane są wyłącznie ręcznie. Dokładnie tak jak powstały powierzane nam do naprawy tkaniny.
Renowacji poddajemy również współczesne i nowe dywany, które padły ofiarą nieszczęśliwych wypadków takich jak nadgryzienia przez psy, rozdarcia przez koty i innych.
Odtworzenie fragmentu dywanu antycznego
Odtworzenie fragmentu dywanu antycznego

Tylko prawidłowo naprawiony dywan zwiększa swoją wartość z upływem czasu.

Pieczołowicie wykonana naprawa sprawi, że będące w Państwa posiadaniu kobierce odzyskają dawny urok. Po renowacji będą służyły Państwu jeszcze długie lata.

Zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Agnieszka Żmuda