Pranie i konserwacja dywanów i kilimów

Pranie i konserwacja dywanów i kilimów wykonywana jest przez nas wyłącznie w oparciu o preparaty naturalne. Samodzielnie, na podstawie  pradawnych receptur, przygotowujemy bardzo skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla ludzi i zwierząt ekstrakty. Nie tylko czyszczą dogłębnie powierzone nam tkaniny ozdobne, ale także sprawiają, że odzyskują puszystość i ładny wygląd. Dodatkowym atutem naszej metody jest zabezpieczenie antymolowe wełny.

Pranie dywanów i kilimów odbywa się u nas ręcznie, aby nie uszkodzić nadwyrężonych cennych tkanin.

Nasze metody nawiązują do technik konserwacji ręcznie wiązanych dywanów z rejonu dawnej Persji i Turcji. Dzięki nim kilimy i dywany są nie tylko czyste, ale również zachowują swoje kolory. Nasze środki i techniki są w pełni ekologiczne i pozbawione sztucznej chemii.

 

pranie dywanu
pranie dywanu

Znamy się na dywanach i kilimach, rozpoznajemy nie tylko z jakiego włókna są wykonane, ale także z jakiego rejonu świata i okresu pochodzą. Dlatego jesteśmy w stanie stwierdzić czy są barwione naturalnymi barwnikami, czy też sztucznymi. W jakiej technice zostały wykonane i jak trzeba z nimi postępować. Nie musimy zgadywać jaki będzie efekt prania Waszego dywanu, kilimu czy gobelinu – po obejrzeniu ich, po prostu to wiemy!

Jeśli stan tkaniny na to pozwala, czyścimy ją przed przystąpieniem do naprawy. W przypadku uszkodzeń zagrażających konstrukcji, wstępnie reperujemy najpoważniejsze uszkodzenia i po praniu kończymy prace naprawcze. Jest to szczególnie istotne przy uzupełnianiu runa i wątku, gdyż wyczyszczone dywany mają nieco inny kolor niż zabrudzone.

Zależy nam na kompleksowej obsłudze i usprawnieniu procesu naprawy i konserwacji, którą możecie teraz zlecić w jednym miejscu – w naszej pracowni przy Dewajtis 3 w Warszawie.