Pranie i konserwacja dywanów i kilimów

Pranie i konserwacja dywanów i kilimów to usługa, którą wykonujemy wyłącznie w oparciu o naturalne preparaty i najdelikatniejsze detergenty. Samodzielnie, na podstawie starych receptur, przygotowujemy bardzo skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla ludzi i zwierząt ekstrakty. Nie tylko czyszczą dogłębnie powierzone nam tkaniny ozdobne, ale także sprawiają, że odzyskują puszystość i ładny wygląd. Dodatkowym atutem naszej metody jest zabezpieczenie antymolowe wełny.

Pranie dywanów i kilimów odbywa się w pracowni ręcznie, aby nie uszkodzić nadwyrężonych cennych tkanin.

Nasze metody nawiązują do technik konserwacji ręcznie wiązanych dywanów z rejonu dawnej Persji i Turcji. Dzięki nim kilimy i gobeliny są nie tylko czyste, ale również zachowują swoje kolory. Nasze środki i techniki są w pełni ekologiczne i pozbawione szkodliwej chemii.

Ręczne nanoszenie preparatu odplamiającego
Ręczne nanoszenie preparatu odplamiającego
Stary kilim cierpliwie czeka aż plamy znikną
Stary kilim cierpliwie czeka aż plamy znikną
Pranie ręczne dywanu jedwabnego
Pranie ręczne dywanu jedwabnego
Namaczanie w delikatnych wyciągach roślinnych
Namaczanie w delikatnych wyciągach roślinnych

Znamy się na tkaninach i rozpoznajemy nie tylko z jakiego włókna są wykonane, ale także z jakiego rejonu świata i okresu pochodzą. Dlatego jesteśmy w stanie stwierdzić, czy są barwione naturalnymi barwnikami, czy też sztucznymi. W jakiej technice zostały wykonane i jak trzeba z nimi postępować. Nie musimy zgadywać jaki będzie efekt prania Waszego kilimu czy gobelinu – po obejrzeniu ich, po prostu to wiemy!

Jeśli stan tkaniny na to pozwala, czyścimy ją przed przystąpieniem do naprawy. W przypadku uszkodzeń zagrażających konstrukcji, wstępnie reperujemy najpoważniejsze uszkodzenia i po praniu kończymy renowację.