Renowacja koloru dywanu

Renowacja koloru runa wykonywana jest w krajach arabskich od dawna. My wprowadzamy ją na życzenie Klientów, którzy trafiali do nas z mocno wyblakłymi dywanami czy tapiseriami. Nasze umiejętności są duże, ale nie mogliśmy w kraju zdobyć odpowiednich farb, które byłyby nie tylko piękne, ale i trwałe. Po wielu próbach z różnymi produktami trafiliśmy wreszcie na takie, które spełniły wszystkie nasze oczekiwania. Zatem z dużą radością wprowadzamy tą nową usługę do szerokiego już wachlarza wykonywanych przez naszą pracownię napraw.

Na czym polega renowacja koloru?

Barwniki wykorzystywane do barwienia wełny są dwojakiego rodzaju, albo są pochodzenia roślinnego, albo syntetycznego. Na jednych i drugich czas, ultrafiolet ( światło słoneczne) i czyszczenie chemiczne odciska swoje piętno. Farby naturalne patynują się jednolicie i szlachetnie. Blakną, ale wciąż są piękne. Natomiast farby anilinowe pod wpływem czynników zewnętrznych, opisanych wcześniej, zachowują się dość nieprzewidywalnie. Czasami zmieniają kolor, a z biegiem lat całkowicie blakną.

Zdarzają się również sytuacje odbarwienia fragmentu wzoru dywanu np. przez rozlanie preparatu z wybielaczem.  Jesteśmy również w stanie poprawić wygląd dywanu, który został zafarbowany w pralni. W tym wypadku efekt końcowy zależny jest od koloru dywan i rozległości przebarwień.

Odbarwienia fragmentu wzoru
Odbarwienia fragmentu wzoru
Ten sam fragment po renowacji koloru
Ten sam fragment po renowacji koloru
Żółte elementy to odbarwienia
Żółte elementy to odbarwienia
Ten sam fragment po renowacji koloru
Ten sam fragment po renowacji koloru
Dywan przed renowacją koloru
Dywan przed renowacją koloru
Dywan po renowacji koloru
Dywan po renowacji koloru

Czy warto wykonać renowację koloru?

Nasza usługa skierowana jest zarówno do właścicieli spłowiałych dywanów jedwabnych i wełnianych jak i do osób, które mają odbarwiony lub zafarbowany fragment dywanu. Tego typu defekty naprawiamy poprzez precyzyjne nanoszenie barwnika na runo wiernie odtwarzając pierwotny wzór. W przypadku przebarwień likwidujemy brzydko wyglądające zacieki koloru. Po naszej renowacji dywan odzyskuje piękne kolory i wygląda znacznie „młodziej”. Użyte przez nas preparaty są utrwalane zatem nowe kolory w jakie „ubierzemy” Wasz dywan nie znikną z niego nawet po praniu ! Realizacja do obejrzenia tutaj.

Renowację koloru możemy wykonać na dywanach jedwabnych, wełnianych ręcznie wiązanych i maszynowych.