Studio fotograficzne

Zabytkowy aparat fotograficzny
Zabytkowy aparat fotograficzny Kodak, nim nie fotografujemy dywanów 🙂

Fotografie dywanów i kilimów wykonujemy w naszym studio, mieszczącym się w pracowni od początku jej istnienia. Chcieliśmy na bieżąco dokumentować postępy naszych renowacji, ale biorąc pod uwagę gabaryty naszych pensjonariuszy, musieliśmy to robić sami. Na szczęście w naszym zespole jest fotograf amator o olbrzymiej wiedzy dotyczącej fotografii produktowej. Musiała być zmodyfikowana na potrzeby okazów o rozmiarach przekraczających sześć metrów kwadratowych.

Fotografie dywanów i kilimów

Takie „drobiazgi ” musiały się zmieścić w kadrze, być ostre i edytowalne. Przestrzeń wydzielona w pracowni na studio fotograficzne to prawie czterdzieści metrów kwadratowych, zatem miejsca jest dużo. Przez lata dopracowaliśmy system oświetlenia i doposażyliśmy atelier w niezbędny sprzęt do portretowania dywanów i kilimów , które pozwalają nam wykonywać zdjęcia odwzorowujące teksturę i barwy tkanin.  Potrafimy przygotować je do sesji zdjęciowej tak, że będą wyglądać olśniewająco. Każdy splot czy wzór podkreślony odpowiednim oświetleniem będzie dokładnie widoczny. A przecież to chce zobaczyć kupujący! Nie tylko całość tkaniny, ale też detale, szczególnie jeśli zakup jest dokonywany przez internet.

Fotografia kilimu polskiego
Fotografia kilimu polskiego

Rynek obrotu antycznymi tkaninami w Polsce, tak na prawdę dopiero nabiera rozpędu. Na aukcjach coraz częściej pojawiają się kilimy z lat dwudziestych, tkaniny artystyczne powojennych artystek i artystów. Rzadziej doceniane są u nas orientalne dywany ręcznie wiązane, ale to kwestia czasu, gdyż na świecie jest to rynek przynoszący rokrocznie krociowe zyski. Wszystkie te obiekty, aby się dobrze sprzedać potrzebują świetnych zdjęć, na których będzie widać wszystkie ich zalety.

Przedwojenny polski kilim w naszym obiektywie
Przedwojenny polski kilim w naszym obiektywie

Sprzedaż wartościowych kilimów i dywanów, to tylko jeden z aspektów, w których zdjęcia są niezbędne. Profesjonalne fotografie przydają się w różnych aspektach działalności chociażby wydawniczej, dokumentującej zbiory dla ubezpieczyciela czy notariusza. Wykonujemy również zdjęcia dywanów i kilimów do certyfikatów  wystawianych w naszej pracowni. We wszystkich tych sytuacjach możecie się Państwo zwrócić do nas, a my wykonamy sesję zdjęciową zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i wymogami rynku.

Antyczny Heriz sfotografowany w naszym atelier
Antyczny Heriz sportretowany w naszym atelier