Pracownia od kuchni

Pracownia od kuchni

Wymiana frędzli w dywanie z Kietrza nie była tak spektakularna jak całościowe odtworzenie nowych frędzli. Klientka zdecydowała się na wymianę tylko całkowicie wytartych fragmentów frędzli. Niestety nawet najlepiej dobrana pod względem grubości i splotu nić bawełniana jest nowa i różni się kolorem od mającej kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dodatkowe nasze działania przyniosły oczekiwany skutek i w efekcie dywan prezentuje się znów pięknie.

Tego typu usługa należy do najbardziej pracochłonnych spośród wszystkich świadczonych przez naszą pracownię.  „Poruszamy się” z prędkością kilkunastu centymetrów odtworzonych frędzli dziennie.

 

Kolejna realizacja to naprawa kilimu pochodzącego z moich bogatych zbiorów. Wreszcie doczekał się renowacji i uzupełnienia ubytków. Więcej informacji uzyskacie Państwo oglądając ten film.

 

Naprawa dywanu po ataku moli zajęła nam sporo czasu. Rozległe uszkodzenia, które obejmowały ponad 400 centymetrów kwadratowych runa, wymagały pieczołowitego odtworzenia. Dodatkowym zabiegiem było rzeźbienie runa, aby uwypuklić wzór. Po naszej renowacji dywan wróci do właściciela i na swoje ulubione miejsce w salonie.

Włączcie napisy na YouTube – opisałam w nich w telegraficznym skrócie kolejne czynności.

 

 

Migawki z jednego dnia w pracowni, to mamy nadzieję, ciekawy filmik do obejrzenia. Ujęcia z pracy i krótkich chwil odpoczynku w obiektywie mojego męża Jacka. Tym razem na moim stole piękny, stary dywan turkmeński.

Najnowsza realizacja wykonana w naszej pracowni to rekonstrukcja indyjskiego dywanu. Trafił do nas z poważnymi rozdarciami boków, po nieudanej próbie „profesjonalnego naprawienia” klejem na gorąco. Zachęcam do obejrzenia tej krótkiej filmowej relacji z jego naprawy.

 

Tym razem na naszym stole zagościła pakistańska Buchara. Rodzaj dywanu dość popularny w Polsce i często goszczący w naszej pracowni. Jak przebiegał proces jej naprawy zobaczcie na filmie. Napisy z moim komentarzem są aktywne 🙂

Antyczny kazak( kasak) to kolejna wideo relacja jaką chciałabym Wam pokazać. Kazaki są piękne, a ten antyczny okaz jest wyjątkowo fotogeniczny. Jak przebiegała jego renowacja możecie zobaczyć na filmie. Włączcie napisy na YouTube!

Wracamy do renowacji antycznego kilimu. Druga część filmu relacjonuje, jak zwykle tutaj w ekspresowym tempie, trwającą wiele godzin naprawę starych uszkodzeń. Ktoś je bardzo usilnie próbował „naprawić” przez co ja musiałam je po prostu wyciąć. Ich rozpruwanie było bezcelowe. Jak to wyszło obejrzyjcie na filmiku i koniecznie włączcie napisy na YouTube !

Kolejna szybka relacja, na gorąco z naprawy urokliwego kilimu Kazimierza Brzozowskiego. Nie jest łatwo dobrać kolory wełny do projektów tego autora. Mam nadzieję, że mimo wszystko się udało 🙂

W tym krótkim filmie, w telegraficznym skrócie przedstawimy prace nad polskim, przedwojennym kilimem. Niestety tylko na filmie praca przebiega w tak ekspresowym tempie. W rzeczywistości każde uszkodzenie wymagało wielogodzinnego pochylania się nad nim.
Kilim trafił do nas po czyszczeniu w pralni. Niestety nici konopne, na których kilim był utkany, źle zniosły ten zabieg.
Podłapanie wszystkich uszkodzeń zajęło sporo czasu, a i tak najgorsze uszkodzenie, amatorsko pocerowane jeszcze przede mną.
Włączcie napisy na You Tube!

Komentowanie zablokowane.