Galeria

Galeria w pracowni istnieje tak samo długo jak sama pracownia. Kupuję piękne tkaniny wymagające restauracji i naprawiam je, aby służyły następnym pokoleniom. Zgromadzone przeze mnie cenne kilimy i dywany orientalne szukają nowych domów. Wszystkie prezentowane tu eksponaty przeszły pełną renowację, obejmującą nie tylko czyszczenie i odkażanie, ale też uzupełnienie ubytków. Zdjęcia nie oddają całego piękna tych przedmiotów, dlatego o każdym kilimie czy dywanie przeznaczonym do sprzedaży nakręcamy krótki filmik.

Zapraszamy do oglądania, kontaktu z nami i zakupów.

Prezentowany dywan przeszedł w naszej pracowni pełną metamorfozę. Wyczyściliśmy i przerobiliśmy go w taki sposób, żeby lepiej wpasował się w nowoczesne wnętrze. Jest imponujący i niezwykle radosny. Może pełnić rolę chodnika w holu lub dywanu w salonie. Dywan jest do obejrzenia i zakupienia w naszej pracowni.

Jako pierwszy prezentuje się kilim Czeremchy pochodzący z jednej z kilimkarni z Glinian koło Lwowa. Powstał w latach 30-tych XX wieku. Jak wygląda po renowacji zobaczcie sami. Kilim został sprzedany!

Kolejny kilim ma niezwykłą historię i trafił do mnie w bardzo kiepskim stanie. Jego renowacja ciągle trwa i z tego względu nie jest jeszcze wystawiony na sprzedaż. W tym filmie opowiem o jego właścicielach i o kilimkarni, w której został utkany. Jest to mało znany przyczynek z historii polskiego rzemiosła.