Usuwanie odbarwień w dywanie

Jak usunąć odbarwienia na dywanie ?

Jak usunąć odbarwienia na dywanie? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy może dywan jest do wyrzucenia? – takimi pytaniami zasypujecie nas przychodząc z odbarwionymi plamami na dywanach. W przypadku dywanów wełnianych jesteśmy w stanie znacząco poprawić wygląd runa. Nawet jeśli odbarwienia powstały na skutek działania nieodpowiednich preparatów chemicznych, które zadziałały na tyle agresywnie, że spowodowały powstanie trwałych plam.

Jak usunąć odbarwienia w dywanie
Jak usunąć odbarwienia w dywanie

Szczególnie niebezpieczne dla koloru wełny jest mieszanie kilku środków chemicznych do usunięcia tej samej plamy. Preparat wprowadzony do runa i nie wypłukany, ciągle w nim reaguje. Efekty nie każą na siebie długo czekać, a z dywanu znika wtedy nie tylko plama, ale i barwnik.

Gdyby wystarczyło zafarbować odbarwione miejsca, nasza praca byłaby stosunkowo prosta. Niestety jak wspomniałam wcześniej, głównym problemem jest zneutralizowanie związków chemicznych, które pozostały w runie dywanu. Największą zagadką jest jakich preparatów użyli właściciele przy próbie odplamienia. Najczęściej nikt nie pamięta co było wykorzystane.

Usuwanie odbarwień w dywanie
Usuwanie odbarwień w dywanie

Tutaj zaczyna się nasza praca, gdyż zneutralizowanie chemii, która pozostała w dywanie jest podstawą sukcesu w takich przypadkach. Przed nałożeniem nowego barwnika dywan ten przeszedł cały proces czyszczenia i odkażania.

Dywan, który widzicie na zdjęciach, miał wiele żółtych plam. Ich kolor był efektem niezliczonych wpadek domowego pupila w połączeniu z usilnymi próbami ich usunięcia.

Wszystkie prace związane z naprawą koloru tego dywanu wykonywaliśmy ręcznie. Tylko taki sposób pracy gwarantuje dokładne i precyzyjne naniesienie barwnika. Efekt końcowy mówi sam za siebie. Zniknęły brzydkie, żółte odbarwienia, a dywan odzyskał piękny kolor.  Zastanawiacie się zapewne czy takie farbowanie jest trwałe i wytrzyma normalne użytkowanie z praniem włącznie. Stosowane przez nas barwniki przeznaczone są do farbowania dywanów i są utrwalane . Gwarantujemy ich wysoką jakość.

Dywan po naprawie odbarwień
Dywan po naprawie odbarwień

 

Komentowanie zablokowane.