Jak usunąć odbarwienia na dywanie? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy może dywan jest do wyrzucenia? – takimi pytaniami zasypujecie nas przychodząc z odbarwionymi plamami na dywanach. W przypadku dywanów wełnianych jesteśmy w stanie znacząco poprawić wygląd runa. Nawet jeśli odbarwienia powstały na skutek działania nieodpowiednich preparatów chemicznych, które zadziałały na tyle agresywnie, że spowodowały powstanie trwałych plam.
Szczególnie niebezpieczne dla koloru wełny jest mieszanie kilku środków chemicznych do usunięcia tej samej plamy. Preparat wprowadzony do runa i nie wypłukany, ciągle w nim reaguje. Efekty nie każą na siebie długo czekać, a z dywanu znika wtedy nie tylko plama, ale i barwnik.
Gdyby wystarczyło zafarbować odbarwione miejsca, nasza praca byłaby stosunkowo prosta. Niestety jak wspomniałam wcześniej, głównym problemem jest zneutralizowanie związków chemicznych, które pozostały w runie dywanu. Największą zagadką jest jakich preparatów użyli właściciele przy próbie odplamienia. Najczęściej nikt nie pamięta co było wykorzystane.
Tutaj zaczyna się nasza praca, gdyż zneutralizowanie chemii, która pozostała w dywanie jest podstawą sukcesu w takich przypadkach. Przed nałożeniem nowego barwnika dywan ten przeszedł cały proces czyszczenia i odkażania.
Dywan, który widzicie na zdjęciach, miał wiele żółtych plam. Ich kolor był efektem niezliczonych wpadek domowego pupila w połączeniu z usilnymi próbami ich usunięcia.
Wszystkie prace związane z naprawą koloru tego dywanu wykonywaliśmy ręcznie. Tylko taki sposób pracy gwarantuje dokładne i precyzyjne naniesienie barwnika. Efekt końcowy mówi sam za siebie. Zniknęły brzydkie, żółte odbarwienia, a dywan odzyskał piękny kolor. Zastanawiacie się zapewne czy takie farbowanie jest trwałe i wytrzyma normalne użytkowanie z praniem włącznie. Stosowane przez nas barwniki przeznaczone są do farbowania dywanów i są utrwalane . Gwarantujemy ich wysoką jakość.