Duże uszkodzenie dywanu tuftowego

Dywan tuftowany wełniany renowacja

Dywan tuftowany wełniany jest ciekawym elementem wystroju w naszych domach. Mięsiste wełniane runo, niepowtarzalne wzornictwo i kolorystyka oraz ręczne wykonanie, stawiają go w czołówce wybieranych w sklepach dywanów. Prawidłowo konserwowane powinny nam służyć długie lata. Zdarzają się jednak przypadki wymagające naszej interwencji.

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się klienci jest pylący się spód. Przyczyna jest dość prozaiczna – niewłaściwe pranie tego typu dywanów. Nieznajomość techniki produkcji tych kobierców i co za tym idzie zasad i metod jakimi można je konserwować, powoduje opisane wcześniej uszkodzenia.
Dywan tuftowany jest produktem drogim, wykonanym ręcznie z przędzy wełnianej i wymaga odpowiedniego sposobu czyszczenia. Nie jest moim celem uczyć tutaj kogokolwiek jak należy wykonać taką usługę prawidłowo. Chcę natomiast podkreślić, że w naszej pracowni możemy taki dywan uratować przed całkowitym rozpadem i przedłużyć jego żywotność na następne długie lata.
Renowacja, którą wykonujemy dotyczy zarówno spodu jak i runa. Po takich zabiegach dywan odzyskuje odpowiednią sztywność, zanika efekt  pylenia spodu, a włos przestaje wypadać.
Poniżej kilka zdjęć przedstawiających naprawę dywanu tuftowanego oraz zdjęcie zniszczonego spodu przed renowacją. Możecie porównać je z własnym dywanem i jeśli tak wygląda jak ten na zdjęciach, trzeba działać szybko, aby nie uległ całkowitemu zniszczeniu.

Dywan tuftowany przed naprawą
Dywan tuftowany przed naprawą
Dywan tuftowany po naprawie
Dywan tuftowany po naprawie

 

 

Duże uszkodzenie dywanu tuftowego
Duże uszkodzenie dywanu 
Naprawione duże uszkodzenie w dywanie tuftowanym
Naprawione duże uszkodzenie w dywanie tuftowanym
Zniszczony spód dywan tuftowany
Zniszczony spód dywanu

Komentowanie zablokowane.