Skupujemy, skupuje, kupię…

Kilim "Pelargonie" projekt S. Wyspiański wykonany w kilimkarni Antoniny Sikorskiej w 1904 roku. Kolekcja Pracowni
Kilim „Pelargonie” projekt S. Wyspiański wykonany w kilimkarni Antoniny Sikorskiej w 1904 roku. Kolekcja Pracowni

Skupujemy dywany ręcznie wiązane, dywany orientalne, stare kilimy, gobeliny, hafty gobelinowe, tapiserie, ręcznie wykonane tkaniny artystyczne oraz inne zabytkowe tkaniny. Szczególnie interesują nas obiekty z historią, którą skwapliwie spiszemy. Rodzinne pamiątki, z którymi nie macie co zrobić lub nie znaleźliście miejsca, żeby je wyeksponować u nas znajdą nowy dom. Często zalegają w szafach, wersalkach na strychach, zapomniane i niechciane – nie czekajcie aż zniszczeją! Tkaniny ręcznie wykonane to niedoceniane rzemiosło artystyczne. Stare tkaniny wymagają stałej pielęgnacji – jeśli to Was przerasta przynieście swoje tkaniny do nas, my ocenimy ich stan i jeśli dojdziemy do porozumienia kupimy je od Was.

Skupujemy kilimy przedwojenne
Skupujemy kilimy przedwojenne

Skupujemy również dywany czy kilimy uszkodzone,

ale w takim przypadku musimy ocenić na miejscu w pracowni, czy stan tkaniny daje nadzieję na jej uratowanie. Nie każdy stary ręcznie wiązany dywan czy wełniany kilim są cenne i warte naprawy. Proszę się liczyć z tym, że w niektórych przypadkach zakup bardzo zniszczonego dywanu czy kilimu jest dla nas nieopłacalny.

Warunkiem zakupu przez nas dywanu czy kilimu jest spisanie umowy kupna ze sprzedającym. Jest to dla nas gwarancja, że oferowany przez Was do sprzedaży przedmiot jest faktycznie Waszą własnością.

Zakupione od Was tkaniny powiększą naszą kolekcję, a po naprawie i wyczyszczeniu niektóre znajdą nowy dom.

Skupuje antyczne i pół antyczne dywany orientalne ręcznie wiązane
Skupuje antyczne i pół antyczne dywany orientalne ręcznie wiązane
Antyczny dywan z kolekcji prywatnej
Antyczny dywan z kolekcji prywatnej