Zaplamiony i odbarwiony dywan

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu?

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu – to pytanie często przewija się przez fora internetowe. Ilu uczestników dyskusji tyle „niezawodnych” sposobów na zniwelowanie skutków zaplamienia. Co gorsza, niektórzy w rozpacz,y wypróbowują wszystkie na raz na jednej i tej samej plamie. Efekty tych działań są czasem zaskakujące, bo plama zamiast jaśnieć – ciemnieje. Włos dywanu, po tak licznych eksperymentach, zaczyna wyglądać źle. Jest skręcony, a w niektórych przypadkach dochodzi do jego sfilcowania.

Jak nie usuwać plam z dywanu?

Kilku podstawowych błędów powinniśmy się oduczyć raz na zawsze. Wełna nie lubi tarcia! Zatem jeśli usuwamy płynne zanieczyszczenia z dywanu trzeba je odsączyć, a nie wcierać w runo. Odsączyć to znaczy położyć papierowy ręcznik na plamie i delikatnie uciskając ręcznik, odsączać płyn. Mokry należy usunąć i położyć następny suchy kawałek ręcznika. Czynność należy powtarzać, aż do całkowitego odsączenia zanieczyszczenia. Następnie zmoczoną w czystej , zimnej wodzie białą szmatką , delikatnie dociskając plamę, rozpuszczać  pozostałe zanieczyszczenia. Czynność powtarzać, aż do zaniku plamy. Trzeba również pilnować, żeby nie przemoczyć spodu dywanu. Uwaga ta dotyczy szczególnie dywanów maszynowych.

Co zrobić, gdy plama jednak nie chce zniknąć lub doszło już do uszkodzenia włosa dywanu? W naszej pracowni mamy na to dwa rozwiązania. Jeśli runo jest nieuszkodzone, wykorzystujemy nasze zdolności w doborze kolorów i sprawiamy, że plama wizualnie przestaje istnieć. Nie jest to praca łatwa, ale skutecznie pozwala przywrócić dywanom dawny wyląd sprzed zaplamienia.  Efekty widoczne są na zdjęciach poniżej.

Zaplamiony i odbarwiony dywan
Zaplamiony i odbarwiony dywan
Dywan po renowacji koloru
Dywan po renowacji koloru

W przypadku, gdy runo jest zniszczone jedynym sensownym rozwiązaniem jest jego usunięcie i uzupełnienie nową wełną. W zależności od wielkości plamy, skomplikowania odtwarzanego wzoru i rodzaju materiału z jakiego wykonany jest dywan, naliczane są koszty takiej usługi. Wielu klientów decyduje się na tego typu renowację.

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu? Czy wiecie nieco więcej niż przed przeczytaniem tego tekstu? Mamy nadzieję, że tak. Bo jeśli Wasze próby usunięcia uporczywej plamy z dywanu nie powiodły się, możemy pomóc Wam naprawić Wasz dywan.

 

Komentowanie zablokowane.