Naprawa i renowacja orientalnych kilimów i dywanów ręcznie tkanych

Naprawa dywanów i kilimów to jedna z usług, którą wykonuje nasza pracownia. Renowacja wymaga dużych umiejętności manualnych i cierpliwości, które posiadamy. Staramy się uzupełniać ubytki w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne, ale proszę pamiętać, że jest to naprawa, a nie tworzenie nowego kilimu czy dywanu.

Dobór kolorystyki i faktury przędzy ma na celu zamaskowanie ubytków. Cerowanie starych kilimów przedwojennych jest o tyle trudne, że wełna w nich jest mocno wypłowiała, kruszy się, a często pozornie niewielkie uszkodzenia okazują się być bardzo poważne.Naprawiamy także uszkodzone frędzle dywanów ręcznie tkanych, orientalnych i kilimów, które zniszczyły się na skutek użytkowania.

Uszkodzony brzeg kilimu
Uszkodzony brzeg kilimu
Przepiękny kilim po naprawie
Przepiękny kilim po naprawie
Naprawiony brzeg kilimu wełnianego
Naprawiony brzeg kilimu wełnianego
 

Tylko prawidłowo naprawiony dywan zwiększa swoją wartość z upływem czasu.

 
Nasze usługi kierujemy do wszystkich, którzy posiadają dywany i kilimy ręcznie tkane i pragną przywrócić im dawny blask. Rekonstrukcja runa, osnowy czy frędzli wykonywane są wyłącznie ręcznie. Dokładnie tak jak powstały powierzane nam do naprawy tkaniny.

Pieczołowicie wykonana naprawa sprawi, że będące w Waszym posiadaniu kobierce odzyskają dawny urok, a co najważniejsze będą służyły Wam jeszcze długie lata.

Zapraszam do skorzystania z moich usług.

Agnieszka Żmuda