Zmniejszony dywan wełniany

Zmniejszenie maszynowego, wełnianego dywanu

Zmniejszenie maszynowego dywanu wełnianego czasem jest koniecznością, a czasem potrzebą. Zdarzają się sytuacje, gdy dobrej jakości dywan wełniany jest niestety za duży. Szkoda go wyrzucić, ale wykorzystać też nie ma gdzie. Takim przykładem był dywan, który trafił do naszej pracowni. Okaz ten miał trzy na cztery metry i praktycznie właścicielka nie miała dla niego zastosowania.

Ogólnie bardzo ładna kolorystyka pasowałaby jej do sypialni, ale ten kolos nie miał szans, żeby się tam zmieścić. Pomysł zmniejszenia dywanu o szerokość zewnętrznej bordiury wyszedł od klientki, a my tylko delikatnie skorygowaliśmy go, proponując zostawienie dwóch cienkich bordiurek. W ten sposób kompozycja dywanu zyskała bardziej przejrzystą formę i stonowaną kolorystykę.

Dywan przed zmniejszeniem
Dywan przed zmniejszeniem
Duża bordiura do odcięcia
Duża bordiura do odcięcia
Zmniejszenie maszynowego dywanu
Zmniejszenie maszynowego dywanu
Odcięta bordiura
Odcięta bordiura

Często dzwonią do nas Klienci, posiadacze wełnianych dywanów maszynowych, z różnymi problemami. Czasem jest to rozdarcie spodu, często konieczność ponownego obszycia dywanu lub tak jak w tym dywanie zmiany wymiarów, skrócenia. Wszystkim tym osobom proponujemy najlepsze z możliwych rozwiązania, aby ich dywany znów były piękne i nie trafiły na śmietnik. Wbrew pozorom dywany wełniane wykonane trzydzieści czy nawet pięćdziesiąt lat temu trzymają się świetnie. Wełna użyta do ich wykonania jest dobrej jakości i przy odrobinie zaopiekowania ( naprawy, czyszczenie) mogą służyć swoim właścicielom jeszcze długie lata.

Każdy maszynowy dywan wełniany jest u nas obszywany nicią wełnianą, która świetnie dopasowuje się do runa i co najważniejsze – nie błyszczy się ! Efekt wow gwarantowany 🙂

Zmniejszony dywan wełniany
Zmniejszony dywan wełniany
Gotowy do obszycia
Gotowy do obszycia

 

 

 

 

 

 

Komentowanie zablokowane.