Dywan po renowacji frędzli

Renowacja frędzli bawełnianych w dywanie wełnianym

Renowacja frędzli jest jedną z najbardziej pracochłonnych napraw jakie wykonujemy w naszej pracowni. Skuteczne i solidne odtworzenie frędzli zajmuje długie godziny przeradzające się w dni. Prawidłowo wykonana rekonstrukcja odtwarza każdą nitkę osnowy, przez co nowe frędzle wyglądają naturalnie i ładnie się prezentują. Bardzo często właśnie zniszczone, wytarte lub odgryzione frędzle są powodem dla którego trafiacie Państwo do nas. Starsze dywany wiązane były na wełnie. Obecnie większość dywanów ma osnowę bawełnianą i co zrozumiałe takież frędzle. W naszej pracy wykorzystujemy najwyższej jakości bawełnę egipską, której sprężystość i trwałość są niezrównane.

Zniszczone bawełniane frędzle dywanu wełnianego
Zniszczone bawełniane frędzle dywanu wełnianego
Brzeg dywanu nabity na ramę do renowacji frędzli
Brzeg dywanu nabity na ramę do renowacji frędzli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dywany ręcznie wiązane zniosą wiele i na różne sposoby można je naprawić. Jednak obcięcie frędzli i obszycie overlockiem w koło, dywanu tej klasy trudno nazwać naprawą. Niektórzy decydują się na tak radykalne rozwiązanie, bo jak twierdzą nie lubią frędzli. Niestety nie jest to mój wymysł, że właśnie przez zawiązanie frędzli wykańcza się prawdziwe dywany. Technika ta jest tak stara jak samo kobiernictwo, a stosowanie półśrodków starcza na krótko.

Renowacja frędzli, to w naszej pracowni, pełne odtworzenie zniszczonych frędzli, łącznie z fragmentem wykonanego techniką kilimkową fartuszka. Dywan po takiej naprawie nie tylko znów wygląda pięknie, ale też od strony technicznej jest w pełni zabezpieczony przed rozsnuciem. Można go odkurzać, prać i oczywiście użytkować.

Renowacja bawełnianych frędzli
Renowacja bawełnianych frędzli
Frędzle po pełnej renowacji
Frędzle po pełnej renowacji

 

 

 

 

 

 

 

Nikt nie lubi rozstawać się z rodzinnymi pamiątkami,  dzięki nam nie musicie się rozstawać z nimi wcale.

Komentowanie zablokowane.