Naprawa wełnianego dywanu maszynowego

Naprawa wełnianego dywanu maszynowego była wynikiem naszej decyzji o rozszerzeniu zakresu usług o renowację tego typu kobierców. W Polsce bardzo popularne były i nadal są wszelkiego typu dywany maszynowe. Dla wielu osób mają bardzo dużą wartość sentymentalną i nie chcą ich wyrzucać tylko dlatego, że mają jakieś uszkodzenia.

Do naszej pracowni trafił bardzo ładny dywan wełniany pochodzący z fabryki Dywilan. Jego wzornictwo oparte zostało na tradycyjnych dywanach orientalnych i wywarło na nas duże wrażenie. Pomimo, że był to dywan maszynowy jego uroda przyciągała wzrok. Miał dwie duże dziury, które wymagały naprawy. Miały mocno postrzępione brzegi i osłabiony spód wokół. Właścicielce bardzo zależało na jego uratowaniu i przywróceniu mu eleganckiego wyglądu. Niestety z tak dużymi uszkodzeniami prezentował się dość kiepsko.

Wbrew pozorom naprawa starych dywanów maszynowych nie jest zadaniem prostym. Trzeba pamiętać, że dywan trzeba będzie za jakiś czas prać, a codzienne odkurzanie nie może wpływać na stan naprawionych fragmentów. Do zlecenia podeszliśmy jak zwykle z największym pietyzmem i staraliśmy się wykonać to zadanie najlepiej jak to możliwe. Po wielu godzinach pracy szpecące dywan maszynowy dziury zniknęły, a wyrównane nowe runo pięknie skomponowało się z orientalnym wzorem. Pomimo, że w swojej pracy skupiamy się głównie na tkaninach wykonywanych ręcznie ta naprawa sprawiła nam dużo frajdy. Do właścicielki wrócił dywan, który posłuży Jej jeszcze długie lata.

Zapraszamy Państwa do naszej pracowni, gdzie możliwa jest także naprawa wełnianego dywanu maszynowego. Możemy wykonać mu nowe obszycie wełną, naprawić pęknięcia i uzupełnić dziury, aby znów wyglądał pięknie.

Dziury w dywanie maszynowym
Lewa strona dywanu z widocznymi rozległymi uszkodzeniami
Wstępnie przygotowane uszkodzenie do uzupełnienia
Uszkodzenie w trakcie naprawy
Naprawa dywanu maszynowego
Naprawione uszkodzenie dywanu wełnianego
Efekt końcowy naprawy

Komentowanie zablokowane.