Zabezpieczony brzeg dywanu

Co zrobić ze zniszczonymi frędzlami

Co zrobić ze zniszczonymi frędzlami, gdy zostaną uszkodzone przez nieprawidłowe pranie? To pytanie moi klienci zadają niepokojąco często. W opisywanym przypadku bardzo intensywne wybielanie frędzli spowodowało masowe kruszenie się bawełnianych nici. Klienci odebrali dywan po praniu i początkowo nie wiedzieli skąd biorą się te niezliczone ilości białych niteczek. Po dokładnym przyjrzeniu się z przerażeniem odkryli, że ich dywan traci frędzle.

Naturalna bawełna poddana działaniu bardzo silnych środków wybielających początkowo robi się śnieżno biała. Niestety nieumiejętne, chemiczne bielenie bawełnianych frędzli kończy się ich zniszczeniem. W efekcie bawełna kruszy się w palcach. Z tak zniszczonym dywanem pojawili się u nas przemili klienci.

Co zrobić z uszkodzonymi frędzlami
Co zrobić z uszkodzonymi frędzlami
Druga strona ze zniszczonymi frędzlami
Druga strona ze zniszczonymi frędzlami

Co zrobić ze zniszczonymi frędzlami? -padło pytanie.

Dywan był duży, zatem koszt rekonstrukcji bawełnianych frędzli był znaczący i przekraczał odszkodowanie jakie otrzymali klienci od pralni za zniszczenie frędzli. Ze względu na to, że ocalał bawełniany fartuszek, mogłam zaproponować inne rozwiązanie. Musieliśmy zrezygnować z frędzli, ale trzeba było wykończyć brzeg dywanu w sposób, który pozwalałby na jego normalne użytkowanie. Dlatego przy pomocy egipskiej bawełny zabezpieczyliśmy tkaninę przed snuciem. Efekt końcowy był bardzo ciekawy i nie raził przy nowoczesnym wzorze dywanu. Klient odbierając go stwierdził, że taka wersja zakończenia podoba mu się nawet bardziej niż frędzle, z którymi miał tylko same problemy.

Zabezpieczony brzeg dywanu
Zabezpieczony brzeg dywanu
Druga strona dywanu też prezentuje się elegancko
Druga strona dywanu też prezentuje się elegancko

Jeśli taka sytuacja przydarzy się Państwu, czego szczerze nie życzę, mamy gotowe rozwiązanie. Tańsze i znacznie szybsze niż rekonstrukcja frędzli oraz co ważne – odwracalne. Gdybyście Państwo kiedykolwiek zdecydowali się na odtworzenie frędzli będzie to jak najbardziej możliwe.Zapraszam również do poświęcenia nieco czasu na przeczytanie artykułu o rekonstrukcji frędzli bawełnianych

Dywan bez frędzli, ale zabezpieczony przed snuciem
Dywan bez frędzli, ale zabezpieczony przed snuciem

Komentowanie zablokowane.